Taśma stalowa ocynkowana czy lakierowana - którą wybrać?

Taśma stalowa ocynkowana czy lakierowana - którą wybrać?

Jeżeli w swojej działalności zajmujesz się profesjonalnym pakowaniem wielkogabarytowych lub ciężkich ładunków, z pewnością szukasz informacji o produktach, które zapewnią bezpieczeństwo w transporcie. Przewóz i magazynowanie towarów w różnych warunkach może powodować rdzewienie taśm, a to z kolei może być niekorzystne dla uczestników procesu logistycznego. Rdzewiejące taśmy mogą powodować zabrudzenie lub nawet zniszczenie towarów. W trosce o bezpieczeństwo zarówno ładunku, jak i pracowników rekomendujemy wybór taśm uszlachetnionych, czyli powlekanych. W naszej ofercie znajdują się solidne taśmy stalowe, które są popularnym zabezpieczeniem ciężkich towarów. Wyjaśnimy, czym różnią się taśmy stalowe ocynkowane od taśm stalowych lakierowanych i jaka jest ich przewaga nad taśmami niepowlekanymi.

 

Taśma stalowa lakierowana

Taśma stalowa lakierowana jest odporna na czynniki atmosferyczne, takie jak wilgoć. Powłoka z czarnego lakieru i wygładzone krawędzie zwiększają bezpieczeństwo użytkowania, dzięki czemu mniejsza się ryzyko potencjalnego skaleczenia, choć nie zwalnia to z konieczności stosowania rękawic ochronnych. Wygładzone krawędzie zwiększają również bezpieczeństwo towaru, zmniejszając ryzyko zarysowania lub przecięcia powierzchni. Taśmy lakierowane są również bardziej wytrzymałe od taśm bez powłoki. Nadają się do zabezpieczania produktów na paletach oraz ładunków mniej regularnych, np. drewna czy belek drewnianych poprzez „wiązanie” ich z sobą. Zapoznaj się z ofertą taśm lakierowanych pod adresem: https://izipak24.pl/tasma-stalowa-lakierowana-32-x-0-8-mm-ribbon,3,6841,811.

 

Taśma stalowa ocynkowana

Taśmy ocynkowane z powodzeniem nadają się do wykorzystania w wielkogabarytowym transporcie morskim i lądowym. Taśma stalowa ocynkowana ze względu na swoją przedłużoną żywotność nadaje się do wykorzystania w składowaniu i magazynowaniu przez dłuższy okres. Zapoznaj się z ofertą taśm ocynkowanych pod adresem: https://izipak24.pl/izistrap-tasma-stalowa-ocynkowana-13-0-x-0-5-mm,3,6841,484.

 

Co warto brać pod uwagę?

W zależności od masy towaru, taśmy mają różny stopień odporności na zrywanie. Taśmy posiadają różne szerokości. Należy mieć ten fakt na uwadze, kupując taśmy stalowe. Większa masa to jednocześnie mniejsza ilość metrów bieżących. Obydwa rodzaje taśm znajdą zastosowanie w budownictwie, przemyśle ciężkim, energetyce, leśnictwie, przemyśle motoryzacyjnym i wielu innych.

 

Informacje dla klienta

Ponadto należy pamiętać, że taśmy określane jako czarne są w istocie szare i niczym niepowleczone. Oto przykład: https://izipak24.pl/tasma-stalowa-czarna-13-0-x-0-5-mm,3,6841,440.

Taśmy ocynkowane też są szare, ale jest to jaśniejszy odcień i powleczone są warstwą cynkowania proszkowego. Oto przykład: https://izipak24.pl/tasma-stalowa-ocynkowana-16-x-0-5-mm-osc,3,6841,807.

Taśmy lakierowane są czarne w kolorze, ale to dlatego, że w takim kolorze jest lakier, którym są traktowane.